دانلود مقاله وضعیت هنرجو در ایران

دانلود مقاله وضعیت هنرجو در ایران
رشته تحصیلی : پژوهش

فرمت فایل : doc

تعداد صفحات : 19

حجم فایل (به کیلوبایت) : 15

فرمت دانلود : رار/ زیپ

مبلغ : 4500 تومان

خرید و دانلود

بخشهایی از متن:

اولین نشست و دیدار رسمی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندان عرصه‌ی موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی، شامگاه گذشته ـ 22 فروردین ماه ـ در تالار وحدت برگزار شد. به گزارش خبرنگار هنری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ابتدای این مراسم هنرمندان نقطه‌نظرات و دغدغه‌هایشان را پیرامون وضعیت هنرجویان در ایران مطرح و سپس حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزارت ارشاد سخنرانی كرد.

دكتر سریر: موسیقی موضوع درجه دوم شده است

مدیرعامل خانه‌ی موسیقی كه در این مراسم حضور یافته بود در سخنانی گفت:من و موسیقی گاه با هم درد‌دل می‌كنیم و قصه‌ی غصه‌هایمان را به هم می‌گوییم. دیروز دیدم كه او ناراحت است و گفت كه اصلا به من توجه ندارند و من موضوع درجه دو هستم.

محمد سریر ادامه داد: موسیقی گفت كه چرا من كه در زندگی همه و در خلوت و لذت همه طبقات و مسوولین هستم به من بی‌توجهی می‌شود، خیلی‌ها در خلوت به من علاقه دارند، اما در عمل به من اصلا اهمیتی نمی‌دهند.

...

 

برای پیشبرد اهداف هنری باید چشم‌انداز روشن داشته باشیم

به گزارش ایسنا، در ادامه پس از سخنان هنرمندان، حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی كه چندی است به‌جای محمدحسین ایمانی‌خوشخو عهده‌دار این مسئولیت است، در سخنانی گفت: دهه‌ی چهارم انقلاب را باید دهه‌ی عدالت و پیشرفت بدانیم و نقش هنر در این دهه برای ملتی كه داعیه‌دار میراث گرانبهای هنری است باید با برنامه‌های متعددی همراه باشد و جامعه‌ی هنری كشور در كنار مسوولین اجرایی باید تلاش كنند.

او تاكید كرد: باید برای پیشبرد اهداف هنری كشور یك چشم‌انداز روشن داشته باشیم و مشخص كنیم كه نقش دولت و جامعه‌ی هنری در این مسیر چیست.

شاه‌آبادی ادامه داد: دولت را نباید فقط به شكل یك قُلكی دید كه حمایت كند و یا یقه معاون هنری را گرفت كه چرا صندلی سالن‌ها كم است، بلكه باید ببینیم با این منابع مالی محدود، چگونه می‌توانیم بهترین كارها را انجام بدهیم.

او با اشاره به اقتدار فرهنگی در ایران تصریح كرد: اقتدار هنری بخشی از اقتدار فرهنگی است و ما ملتی هستیم كه به حق باید بهترین‌ها را داشته باشیم. ما در این حوزه مدعی هستیم و باید چشم‌انداز روشنی را برای دستیابی به اقتدار فرهنگی و بازگشت آن به كشور داشته باشیم.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان كرد: سالیان سال ملت ایران پرچمدار فرهنگ و هنر بوده است و ملت ما را این‌گونه می‌شناسد و اگر ایرانیان آیین اسلام را پذیرفتند، این نشانه‌ی ظرفیت فرهنگ و تمدن آنهاست كه توانستند این آیین را دریابند و از آن بهره ببرند.

 

منبع دارد.